Aykut Güner

Ben Kimim?

1992 yılının Nisan ayında İstanbul’da doğan Güner, Lise öğrenimini Ataköy Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra kişiliğini yansıtan işi yapmak felsefesinden yola çıkarak İnsan, İlişkiler Yönetimi konularını kapsamlı olarak bünyesinde barındıran Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümünde okumak isteğiyle tercihlerini bu yönde yaptı. Bölüme gösterdiği ilginin bununla sınırlandırılamayacağını, İnsan Kaynakları alanında nasıl daha iyi olabilirimin yollarını lisans eğitiminin yanı sıra İnsan Kaynakları Yönetimi ön lisans programını bitirerek pekiştirdi.

Kişisel ve Kültürel gelişimine son hızla devam edeceğinin sinyallerini,  Türk Psikologlar ve Psikiyatristler Derneği’nin düzenlemiş olduğu, İş ve Çalışma Psikolojisi eğitimini tamamlayarak üstün derece başarı belgesi aldı. Yetkinlik bazlı Mülakat teknikleri, bireysel kariyer planlaması, ikna kabiliyetleri üzerine çeşitli eğitim kurumlarında seminerlere katıldı. Kişisel gelişimin öneminin farkına varan biri olarak; ATV Ana haber spikeri Cem Öğretir ’den Etkili konuşma eğitimini de almış oldu. Yönetim-bilişim sistemleri ve değişim yönetimi üzerine çalışmalara katılarak genç yaşına rağmen başarıya kendini adadığını bir kez daha gösterdi.

Dünya dili olarak sayılan İngilizcede de kendini geliştirerek, İstanbul Valiliği’nce İngilizce Eğitmenlik Belgesi aldı. Aynı zamanda Dil pasaportu bulunan Güner, hobi amaçlı yaptığı küçük yaştaki çocuklara sevdirerek İngilizce öğretti, yetişkin ve çocukların öğrenme kabiliyetlerini geliştirme üzerine çalışmalar yaptı.

Global dünyanın son 10 yılında özellikle üzerinde durulan ve geleceği şekillendirecek en önemli konulardan biri olan; Yetenek Yönetimi’nin önemini fark ederek konu üzerinde Türkiye’de lisans düzeyinde ilk çalışmasını tamamladı.

Halen Sakarya Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları ve Endüstri İlişkileri alanında yüksek lisansına devam eden Güner, bugüne kadar insan kaynakları, yetenek ekonomisi ve örgütsel davranış alanlarında birden fazla akademik yayın gerçekleştirmiştir. Bunlar; 2015 yılında yazdığı YETENEK YÖNETİMİ adlı eser Sakarya Üniversitesi Yayınları tarafından özel baskı olarak akademisyenlere dağıtılmıştır. 2016 yılında yazmış olduğu DİJİTAL İK UYGULAMALARI VE KARŞILAŞILAN PROBLEMLER, İnsan ve Toplum Akademik Dergisi’nde yayınlanmış olup ASOS INDEX, INDEX COPARNİCUS’da indexlenmiş ve THE PHILOSOPHER’S INDEX’te eserinin özetine yer verilmiştir.
Kariyerine özel sektörde devam etmekte olup, eğitmen olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Yoğunluğuna uygun, önceden planlanmış söyleşilere konuşmacı/dinleyici olarak katılmaktadır.
Güner, Yonetimdeinsan.com,  Yonetimdeinsan TV kurucusudur ve Google Partneri’dir.
Ayrıca Hürriyet Kafe Yazarı ve İnsan Kaynakları Yönetimi alanında Google Autorship yazarıdır.

Neler Yapıyorum ?

 

Dijital İş’te Danışmanlık

Yüksek performans için dijital iş süreçlerini  Brick and Mortar ve Bricks and Clicks yöntemleriyle tasarlıyor ve yüksek verimlilik elde etmeniz için çözümler sunuyorum.

Yüksek Potansiyelli Verimlilik Geliştirme

Yüksek potansiyelli verimliliğin arttırılması için, insan kaynakları program seçimi ve tasarlanmasına ilişkin süreçlerin planlanmasına, olası fayda ve nihai sonuçların ILO(Uluslarası Çalışma Örgütü) standartlarınca değerlendirilmesine ilişkin analiz ve raporlar çıkarıp yönetimini uyguluyorum.

KOBİ’ler İçin Dijital Strateji Uygulama ve Geliştirme

KOBİ’lerin iş yapısını gözlemledikten sonra mevcut durum ve belirlenen hedefler doğrultusunda özel stratejiler geliştiriyor ve uyguluyorum.

Cv Hazırlama ve İş Görüşmesi Eğitimi

İş arama sürecinde, iş başvurusunun kabul edilmesinde özgeçmişlerin nasıl daha etkili bir şekilde hazırlanabileceği ve başarılı olunabileceği, bu sayede hedeflenen işe kabul edilmenin incelikleri konularında gelen talep durumunda üniversite öğrencilerine eğitim veriyorum.

Kariyer Yönlendirme

Üniversite öğrencilerinin kariyer planlarının geliştirilmesini sağlayarak, iş hayatına daha iyi hazırlanmalarına ve geleceğin yöneticileri için potansiyellerini ortaya çıkaracak imkân ve fırsatlar oluşturmak amacıyla kariyerlerini yönlendirmeye yardımcı oluyorum.

Yönetimde Verimlilik Arttırma ve Maliyet Düşürme Programı

Yönetimde verimlilik bilincinin arttırılmasına, kurumların buna göre yeniden yapılanması, verimlilik arttırma projelerinin yaygınlaştırılması, teknolojik altyapı yatırımlarını arttırıp, işgücü niteliğinin yükseltilmesi ve bu sayede maliyetlerin düşürülmesine yönelik eğitim programları geliştiriyorum.

İçerik Yönetimi

Gazete,dergi ve bloglar için hedef kitle segmentasyonunu net şekilde belirleyip, potansiyel kişi/kurumlara ulaşmanıza imkan sağlayan içerik çalışmaları yapıyorum.