Yeni Bir İş Aramanın Vakti Geldi

Yenibiriş
2.112

Yeni Bir İş Aramanın Vakti Geldi

Yapılan araştırmalara göre beyaz yakalıların tümü ‘Siz Kimsiniz?’ sorusuna, hayatlarını kazanmak için ne iş yaptıklarını söyleyerek başlıyor.

Kariyer kimlikleri, insanları esir ediyor. Çünkü bu kimlikler insanların gerçek kişiliklerini gizliyor.

1970 yılındaki insanlara göre ortalama bir insandan iki kat daha fazla şeye sahibiz ve iki kat daha fazla tüketiyoruz. Buna rağmen iki kat daha fazla şikâyet ediyoruz.

Sorun açgözlülük olabilir mi?

İşyeri sayısı çalışan insan sayısından az olduğu için X kuşağı olan beyaz yakalılar rekabet için uzun saatler boyunca çalışmanın iş güvenliği ve kariyer garantisi olduğuna inandılar.

Y kuşağı ise işkolik kuşağın çocukları olarak bunun anne ve babalarına neye mal olduğunu çok net gördüler. Onlar için önemli olan iş-keyif dengesini kurarak günde 8 saat  çalışmak ve hayatta önem verdikleri şeylerin peşinde koşmak.

Ne kadar yoğun çalışırsanız yaratıcılığınız o kadar düşer. Kendinize ayıracağınız boş zamanda oluşacak yaratıcı tembellik düş gücünüzü arttırır.

Eğer içinde sadece uyumak için vaktiniz varsa, o kocaman gösterişli eve sahip olmanın anlamı nedir?

İşinizin sizi beslemediği ve heyecan vermediği ilk gün ayrılmayı düşünmeye başladığınız ilk gün olmalıdır. İşvereniniz yapmayacağından siz kendinizi kovun! Hemen ayrılın!

Eğer sadece para için çalışıyorsanız gönüllü kölelik bu. Önemli olan sevdiğiniz işi yapmak, yeteneklerinizi kullanmak ve işinizde kendinizi geliştirmektir.

Yine araştırmalar sevdiği işi yapan kişilerin sevmediği işi yapan kişilerden daha çok para kazandıklarını kanıtlıyor. Üstelik sevdiğiniz işi yaparsanız hayatınızın geri kalan bölümünde bir dakika bile çalışmış sayılmazsınız.

Hayatınızı her zaman kazanabilecek yeteneklere sahip olduğunuzu bilmek hayattaki tek ekonomik güvencedir.

Eğer hevesli bir insansanız doyurulmayan beklentilerin bol olduğu çoğunlukla seyirci nadiren aktör olduğunuz işyeri ortamlarını soluyorsanız  biraz düşünmenin vakti geldi.

Yeni bir iş lazım.

Yeni yazılardan ve güncellemelerden hemen haberdar olmak için bildirimlere abone olun

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.