İK Teknoloji Stratejisi Nasıl Oluşturulur?

İnsan Kaynakları
1.797

Çoğu zaman, pek çok İK teknolojik yenilik stratejisine sahip değil, çünkü nereden başlayacaklarını bilmiyorlar. İK teknoloji stratejisini nasıl geliştirebileceğinizi ve bunu gerçekleştirmek için neye ihtiyaç duyacağınızı bulmayı birlikte düşünelim:

  1. 1 Adım: İhtiyaçlarını Belirle

Birçok organizasyon tarafından yapılan hatalar “at arabasını atın önüne koymak” ve satıcıları kendi ihtiyaçlarını analiz etmeden önce değerlendirmektir. Her iki adım da teknolojik yenilik stratejinizi gerçekleştirmek için kritik olsa da, siparişlerin tersine çevrilmesi maliyetli ve zaman alan sonuçlar doğurabilir. Sorunları karşılayacak bir çözüm bulmadan önce önce ihtiyaçlarınızı belirlemek gerekir.

İhtiyaçları değerlendirirken, bilginizin nerede saklandığı, nasıl düzenlendiği ve çalışanların toplam ödül tablolarına nasıl aktarılabileceği hakkında düşünün.

2 Adım: Bileşenlerini Seç

Tek başına tazminat ve menfaatlerin dışındaki unsurları gözden kaçırmayın. Yenilikler, çalışanlarınızı ilgilendiren ek bileşenler içerebilir (ve içermelidir). Örneğin, ekiplerinizin sağlıklı olması durumunda, yaratıcı olabilirsiniz ve fiziksel uygunluk ve / veya beslenme seçeneklerini belirleyebilirsiniz.

3 Adım: Bir Zaman Çizelgesi Planla

Büyük olasılıkla, verileri derleme üzerinde etkili olacak diğer sistem ve süreçlerdeki bağımlılıklarınızı da göz önünde bulundurmanız gerekir. Örneğin, bilgi size sunulmadan önce hangi işlemlerin tamamlanması gerekiyor? Her bileşen genel zaman çizelgesine nereden düşüyor? İşte bir başka düşünce: Odaklanma olayı mı yoksa yumuşak bir fırlatma mı olacak?

4 Adım: Kaynaklarını  Belirle

Dikkat çekilecek bir sonraki soru şudur: Yeniliği nasıl entegre etmek istiyorsunuz? Yenilik paketi içerisinde veya bir yazılım çözümü aracılığıyla, nereden kaynak sağlayacağınızı düşünmelisiniz.

Bazı kuruluşlar birleştirilmiş bir platform kullanabilir, çünkü yenilik  ifadeleri için ihtiyaç duydukları bilgilerin hepsi tek bir sistemden elde edilebilir. Böylece, tek bir sistem aracılığıyla çalışanlara bilgi en net şekilde sunulabilir. Bununla birlikte, başkaları, bilgileri farklı platformlarda saklandığı için entegre bir strateji kullanmaları gerektiğini bilir.

Görüldüğü gibi, ihtiyaçlarınızı analiz ederken göz önüne almanız gereken birçok faktör var, ancak bunları belirlemek için zaman ayırmak, çabaya değer. Bunu yapmak için , potansiyel yazılım tedarikçilerinin değerlendirilmesi zamanı geldiğinde hazırlanmanıza izin verecektir. Yazılım yeteneklerini analiz etmek yerine, gereksinimlerinizle eşleşip uyuşmayacaklarını görmek yerine, yazılımın gereksinimlerinizi başta karşılama kapasitesine sahip olup olmadığını öğrenerek daha proaktif bir yaklaşımda bulunmak işinizi kolaylaştıracaktır.

Yeni yazılardan ve güncellemelerden hemen haberdar olmak için bildirimlere abone olun

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.